zweryfikowany

Lipodrene Hi-Tech Pharmaceuticals – Spalacz, reduktur tłuszczu

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

W czasach, gdy coraz większa liczba osób ma problemy z nadwagą duża popularnością cieszą się produkty, które wspomagają proces odchudzania. Na rynku można znaleźć masę produktów, które są reklamowane jako spalacze tłuszczu. Jednym z nich jest Lipodrene Hi-Tech Pharmaceuticals. Produkt ten jest oryginalnie produkowany w Stanach Zjednoczonych, a wciąż istnieje utarty stereotyp, że wszystko pochodzące z USA jest lepsze. Lipodrene to suplement diety, który rzekomo oferuje prawdziwe wytopienie tłuszczu i znaczne zwiększenie spalanych podczas treningu kalorii. Wszystko więc brzmi bajecznie. Przyjrzyjmy się jednak temu suplementowi nieco bliżej, aby sprawdzić co naprawdę oferuje konsumentom.

Produkt Lipodrene Hi-Tech

Lipodrene to jeden z wielu preparatów odchudzających na rynku. Tabletki te są produkowane przez firmę Hi-Tech Pharmaceuticals i dystrybuowane z Ameryki Północnej w różne części świata. W stosunkowo dobrej cenie producent oferuje nam hamowanie apetytu, spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszanie metabolizmu. Dodatkowym efektem jest utrzymywanie wysokiego poziomu energii przez cały dzień, dzięki czemu jesteśmy przygotowani do ćwiczeń i różnego rodzaju aktywności fizycznej. Biorąc pod uwagę te zalety cena produktu, która wynosi około 140 złotych jest nadzwyczajną okazją. W środku znajduję się aż 100 kapsułek, ale wedle zaleceń producenta powinniśmy brać trzy dziennie. Tak więc stosowanie reduktora tłuszczu Lipodrene wyniesie nas około 140 złotych za miesiąc suplementacji. Można więc śmiało powiedzieć, że cena jest dość wysoka. Nie jest to jednak żadną przeszkodzą dla osób, które chcą schudnąć. Często są one w stanie poświęcić znacznie więcej środków finansowych, aby cieszyć się doskonałą wagą. Lipodrene jest na rynku od ponad 15 lat i mimo, że jest znany w branży suplementów odchudzających to niesie ze sobą wiele kontrowersji.

Opinie

Lipodrene to produkt, który był stosowany przez wiele osób na przestrzeni lat i opinie na jego temat są bardzo zróżnicowane. Niektórzy są wprost zachwyceni jego działaniem, ale równie dużo jest osób, które nie odczuły żadnych pozytywnych skutków przez okres suplementacji, a nawet pogorszyło się ich samopoczucie lub stan zdrowia. Czytając ulotkę dołączoną do opakowania narzuca nam się myśl, że jest to idealny produkt dla każdej osoby, która chcę stracić na wadze. Eksperci są jednak innego zdania i tutaj pojawia się pewna kontrowersja. Mianowicie niektóre ze składników użytych w produktach Hi-Tech Pharmaceuticals znajdują się na liście substancji  zakazanych. Z tego powodu Lipodrene był wielokrotnie badany farmakologicznie pod względem wpływu na organizm człowieka. Okazało się , że stymulanty zawarte w składzie niekoniecznie muszą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Jednocześnie z całą pewnością można stwierdzić, że suplement ten podnosi poziom energii w ciągu dnia i tym samym może być bardzo przydatny przed treningiem. Wyniki sportowe mogą ulec znacznej poprawie w trakcie stosowania suplementu.

Ulotka i skład produktu

Wspomnieliśmy wcześniej, że eksperci nie są przekonani co do składników zawartych w Lipodrene. Co więc konkretnie znajduje się w środku tego popularnego spalacza tłuszczu?

W żółtych sześciokątnych tabletkach znajduje się mieszanka różnorodnych składników. Najważniejsze z nich zostały wymienione poniżej.

Ekstrakt z efydryny

Pochodzi on z rośliny zwanej przęślą chińską, która była szeroko stosowana w tradycyjnej chińskiej medycynie od tysięcy lat. Jeżeli chodzi o krótkoterminowe stosowanie efedryny to jej skuteczność została faktycznie sprawdzona i potwierdzona. Podobnie jest w przypadku osób, które profesjonalnie uprawiają sport. Ciężko jednak znaleźć badania, które potwierdzają jej efektywność w długich okresach suplementacji. W połączenie z kofeiną, która również znajduje się w składzie Lipodrene faktycznie może wpływać na utratę tkanki tłuszczowej i spadek wagi. Jednakże nie wszystko co działa jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Największe organizacje sportowe, takie jak MKOL czy WADA nie tolerują tej substancji w profesjonalnych zawodach sportowych, a więc jest ona uznawana za doping. Dodatkowo Agencja Żywności i Leków w 2004 zakazała jej sprzedaży. Bezwzględnie zaleca się ostrożność podczas jej stosowania.

Kofeina

Tą substancje znamy bardzo dobrze, gdyż jest nieodłącznym elementem życia wielu osób. Zapewnia zastrzyk energii i pobudzenia, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest przydatna także w procesie odchudzania. Badania udokumentowały skuteczność kofeiny jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej. W dużym stopniu dzieję się to za sprawą energii, która pozwala być dłużej aktywnym i tym samym spalić większą liczbę kalorii. Nie bez znaczenia jest także wspomniane wcześniej połączenie kofeiny z efedryną, które owocuje krótkotrwałą utratą wagi.

Chlorowodorek synefryny i Teobromina

Synefryna występuje naturalnie w gorzkiej pomarańczy. Wspomaga redukcję tłuszczu i delikatnie pobudza układ nerwowy. Potwierdzone jest także jej działanie hamujące apetyt. W małych dawkach jest powszechnie stosowana w wielu spalaczach tłuszczu.

Teobromina naturalnie znajduje się w kakaowcu, herbacie chińskiej i ostrokrzewie paragwajskim. Jej zażywanie obniża ciśnienie krwi i poziom stresu.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata jest powszechnie stosowana jako napój, ale daje również korzyści w postaci ekstraktu. Dostarcza przeciwutleniaczy i zwiększa metabolizm, dzięki czemu ma wpływ na utratę wagi.

Wyciąg z Senegalia Berlandieri i z Hoodia

W ekstrakcie pierwszej z substancji znajdują się pochodne fenyloetyloaminy, które odpowiadają ze efekt dobrego nastroju i chęć do działania. Stosowanie jej podwyższa poziom dopaminy i adrenaliny w organizmie. Wyciąg z Hoodia gordonii ma zmniejszać uczucie głodu, ale naukowe badania nie potwierdziły takiego działania. Zaobserwowano jednak niepożądane skutki uboczne w postaci przyspieszenia akcji serca i nudności. Substancje te nie zostały zatwierdzone przez FDA (Agencje Żywności i Leków)

Metyloheksanamina HCl (DMAA)

Substancja ta w istocie może pomóc nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale stosowanie jej ma wiele negatywnych skutków. Długotrwałe zażywanie Metyloheksanaminy może wpłynąć na nadciśnienie, bezsenność czy przyspieszenie częstotliwości skurczów serca. Od 2013 roku suplementy diety zawierające DMAA w składzie są nielegalne i usuwane z rynku.

Zakup Lipodrene i cena produktu

Zakaz stosowania poszczególnych składników Lipodrene przez Światową Agencję Antydopingową wpłynął także na dostępność produktu na polskim rynku. Z całą pewnością nie zakupimy go w aptekach, gdyż nie został on dokładnie przebadany. Nie warto także kupować suplementów diety z niezaufanego źródła. Pamiętajmy, że na serwisach aukcyjnych każdy może wystawić taki produkt, a my nie mamy pewności co znajduje się w środku. Pozytywnie opinie na allegro/olx nie powinny być wyznacznikiem jakości. Jeżeli koniecznie chcemy nabyć Lipodrene to sprawdźmy zaufane strony z suplementami. Cena produktu na polskim rynku wynosi od około 140 do 150 złotych za jedno opakowanie.

Dawkowanie i efekty

Według zaleceń producenta powinniśmy zażywać dwie kapsułki na czczo rano przed śniadaniem, a następnie jedną przy obiedzie lub przed treningiem. Na ulotce znajdziemy także informację o tym, aby nie przekraczać dawki czterech kapsułek na dzień.

Efekty zażywania Lipodrene różnią się w zależności od osoby. Niektórzy będą zachwyceni działaniem produktu jako spalacza tłuszczu i będą polecać go dalej. Inne osoby mogą jednak odczuwać zupełny brak efektów lub nawet wystąpienie skutków ubocznych. Lipodrene jako suplement jest popularny, ale z pewnością nie jest wskazany dla każdego. Jeżeli zdecydujemy się na jego stosowanie to powinniśmy zachować należną ostrożność, gdyż posiada on w składzie potencjalnie niebezpieczne substancje.

Podsumowanie i opinia końcowa

Ciężko jednoznacznie określić Lipodrene. Z jednej strony podwyższa poziom energii i zwiększa metabolizm, co jest wskazane dla osób, które chcą schudnąć. Z drugiej jednak ma kilka niezbadanych składników, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeżeli dodamy do tego możliwe skutki uboczne, takie jak: niepokój, bezsenność, bóle głowy, nudności czy wymioty to okazuję się, że ryzyko przewyższa korzyści korzystania z produktu. Na rynku jest naprawdę wiele suplementów diety, które mają sprawdzony skład i pozwolą nam bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy, a zażywanie Lipodrene to proszenie się o kłopoty.

Komentarze |1|

  • „Z drugiej jednak ma kilka niezbadanych składników” jaki tam składnik jest niezbadany? tykasz się tematu którego sam nie zweryfikowałeś, po co

    odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>