zweryfikowany

Lipo-6 Black Hers – Nutrex – Moja Recenzja i Opinie

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.


Lipo-6 Black Hers – Nutrex

Przez producenta reklamowany jako wielopłaszczyznowy spalacz tłuszczu dedykowany aktywnym kobietom. Wykazuje działanie termogeniczne i lipotropowe. Dodaje energii, poprawia wydolność organizmu. Wpiera koncentrację i procesy myślowe, szczególnie podczas treningu. Ma okazać się skutecznym sojusznikiem w walce z cellulitem w takich miejscach jak uda, pośladki czy biodra. Jest sprzedawany w formie wygodnych kapsułek po 120 sztuk w opakowaniu.

Już skład oryginalnego Lipo 6 Black nie był w 100% korzystny, wersja Hers pozostawia niestety jeszcze więcej do życzenia. W składzie znajdziemy między innymi wspierający tarczycę jod, witaminę B12 wpływającą na ogólne zdrowie i witaminę D, która zapobiega depresji i wspomaga odchudzanie. W naszym kraju brakuje słońca przez większość roku, więc ten składnik jest szczególnie cenny. Oprócz tego korzystnie wpływający, szczególnie na kobiety planujące ciążę, kwas foliowy. Przydatny może okazać się też osłabiający apetyt chrom. Brzmi świetnie, prawda? Szkoda tylko, że zażywając dzienną zalecaną porcję, zaspokoimy tylko 50% zapotrzebowania na te substancje.

W produkcie występuje też gorzka pomarańcza, pieprz czarny i pokrzywa indyjska. Ekstrakt z ziarna kakaowca ma powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych w mózgu, poprawiając jego odżywienie. Działa termogenicznie, zwiększając ogólny wydatek energetyczny, przyśpieszając spalanie kalorii i w efekcie utratę kilogramów.

Co jeszcze znajdziemy w składzie? Największy problem tego suplementu – kofeinę. Sam fakt jej obecności nie jest zły. Chodzi raczej o zalecaną dawkę. Jedna kapsułka zawiera 200mg kofeiny – to o 25mg więcej, niż w oryginalnej wersji produktu, dedykowanej raczej mężczyznom. To dziwne, ponieważ kobiety mają zazwyczaj mniejsza masę ciała, niż przeciętny przedstawiciel płci męskiej – wszystkie substancje oddziałują więc na nie mocniej. Producent pisze, że powinniśmy zażywać aż 6 kapsułek dziennie. To tak, jakbyśmy mieli wypijać 6 porcji espresso! Taka ilość kofeiny może być szkodliwa dla zdrowia, wywoływać zawroty i bóle głowy, duszności, problemy ze snem czy nawet wymioty. Wpływa negatywnie na nastrój i paradoksalnie może powodować uczucie wyczerpania, ponieważ przyzwyczajony do końskiej dawki kofeiny organizm, nie potrafi już bez niej poprawnie funkcjonować. Możemy więc zapomnieć o wypiciu napoju energetyzującego czy o kawie na mieście z koleżanką.

Kolejnym obecnym w suplemencie składnikiem pobudzającym jest teakaryna. Nazywana „lepszą siostrą kofeiny”, nieuzależniająca substancja, tutaj może nam już tylko zaszkodzić powodując przebodźcowanie i zwiększając efekty uboczne ciągłego rozbudzenia.

Warto zwrócić uwagę również na to, że Amerykańska Agencja Żywności i Leków nie przebadała specyfiku ani pod względem skuteczności w odchudzaniu, ani bezpieczeństwa dla zdrowia, ani nawet zgodności z deklarowaną zawartością substancji czynnych.

Przed rozpoczęciem kuracji  tak silnym suplementem diety obowiązkowo powinniśmy skontaktować się z lekarzem, w celu wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych. Produktu nie mogą przyjmować przede wszystkim osoby poniżej 18 roku życia. Należy chronić go przed dziećmi, którym ogromne dawki kofeiny mogą zaszkodzić jeszcze bardziej. Oprócz tego trzeba uważać na problemy z sercem, ponieważ mogą dotknąć nas zaburzenia jego rytmu, osłabienie mięśnia sercowego i ogólne problemy z krążeniem. Zwrócić uwagę trzeba też koniecznie na stan wątroby i nerek. Specyfiku nie mogą zażywać kobiety w ciąży i karmiące piersią, nie jest on zalecany nawet planującym ciążę, mimo obecności kwasu foliowego.

W składzie znajdziemy także intensywnie niebieski barwnik zwany błękitem brylantowym o oznaczeniu E133. Jest to sztuczna substancja wykorzystywana do nadawania koloru między innymi żywności, środków czyszczących i… kostek do toalet. W wielu krajach jest zakazany ze względu na szkodliwy wpływ na zdrowie. Może wywoływać astmę, katar sienny oraz reakcje alergiczne o różnym stopniu nasilenia. Muszą go unikać osoby z zespołem jelita nadwrażliwego i innymi schorzeniami układu pokarmowego. Podejrzewa się go też o przyczynianie się do problemów kardiologicznych. Substancja jest klasyfikowana jako potencjalnie kancerogenna u ludzi. Według RTECS, E133 wykazuje „niejednoznaczne działanie rakotwórcze”.

Podsumowując,  Lipo-6 Black Hers  marki Nutrex  jest ciężki do jednoznacznej oceny. To jeden z bardziej skutecznych spawaczy tłuszczu na rynku, a firma ma na koncie wielu zadowolonych, lojalnych klientów. Po drugiej stronie barykady stoją ludzie, którzy doświadczyli mniej lub bardziej poważnych efektów ubocznych, oraz analitycy składów, zarzucający produktowi ogólną szkodliwość dla zdrowia. Od bólu głowy, przez astmę, aż po działanie potencjalnie rakotwórcze. Czy warto więc ryzykować swoje zdrowie, które przecież mamy jedno, tylko dla szybkich efektów dietetycznych? Jeżeli zdecydujemy się już jednak na korzystanie z tego specyfiku, pamiętajmy o obowiązkowej konsultacji lekarskiej, o niespożywaniu tabletek z alkoholem czy innymi lekami, oraz, że możemy go stosować maksymalnie przez dwa miesiące.

 

 

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>