zweryfikowany

Lifting rzęs krok po kroku – w domu czy u kosmetyczki?

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Rzęsy | Uroda

Oczy podobno są zwierciadłem duszy każdego człowieka. Nie ma się również co dziwić, że dla wielu mężczyzn to właśnie oczy kobiety są najbardziej seksowną częścią ich ciała.

Wystarczy jedno spojrzenie i płci brzydkiej miękną kolana. Jednak oczy należy wyeksponować, a to, co szczególnie pozwala zwrócić na nie uwagę, są kobiece rzęsy.

Długie i piękne rzęsy, są marzeniem każdej kobiety. Na szczęście dzięki współczesnej technologii niemal każda kosmetyczka jest w stanie zrobić lifting rzęs.

Istnieją również możliwości, aby takiego zabiegu dokonać w zaciszu własnego mieszkania.

Jednak czy warto?

Ile kosztuje profesjonalny lifting rzęs u kosmetyczki? Na czym polega? Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Lifting rzęs, czyli kręcimy.

Lifting rzęs jest zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu podkręcenie, zagęszczenie, wydłużenie i uniesienie rzęs. Mówiąc prościej, jest to zabieg, którego celem jest korekta całościowego wyglądu kobiecych rzęs.

Słowo lifting dla wielu osób może kojarzyć się z twarzą. O ile sam zabieg ma na celu dokładnie to samo, czyli poprawę wyglądu, o tyle, z punktu widzenia technicznego, są to dwa różne zabiegi. Lifting twarzy bywa bolesny, a metody, jakie są przy nim wykorzystywane, są mocno inwazyjne, o tyle lifting rzęs jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Rzęsy po liftingu prezentują się bardzo naturalnie, a jeśli zabieg był wykonany prawidłowo, efekt poprawy wyglądu utrzymuje się przez kilka tygodni.

Zabieg liftingu na własną rękę w domu, czy u profesjonalistki?

Zabieg poprawy wyglądu rzęs można dokonać w domu, po nabyciu odpowiednich akcesoriów, lub u kosmetyczki. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie liftingu rzęs w domu, warto mieć w tej kwestii doświadczenie.

Warto mieć również na uwadze, że sam zabieg może być dla niektórych osób mocno skomplikowany. Aby zabieg był udany, powinniśmy robić go według poniższych kroków:

– W pierwszej kolejności z okolic oczu powinien zostać usunięty makijaż, kompleksowo,

– kolejną ważną rzeczą jest znalezienie sobie wygodnej pozycji, na łóżku lub fotelu, która pozwoli mieć dostęp do rzęs,

– zabieg zaczyna się od ich odtłuszczania, które następuje poprzez użycie olejku rycynowego oraz wacika,

– po odtłuszczeniu, włoski rzęs należy przeczesać. Służą do tego odpowiednie szczoteczki w różnych rozmiarach, które jednocześnie ułatwiają dobranie optymalnej wielkości akcesoriów w dalszym etapie zabiegu,

– po takim przygotowywaniu rzęs zaczyna się proces ich zakręcania. Do zakręcania rzęs stosuje się specjalne preparaty. Po zastosowaniu preparatu, na rzęsy nakłada się specjalne wałeczki, które przykłada się do powiek. Wałeczki są dostępne w rozmiarze: S, M i L. Później specjalnym patyczkiem przykłada się rzęsy do wspomnianego wałka, dzięki czemu nabierają one ciekawego kształtu,

– po tym procesie, na rzęsy nakłada się specjalne żele. Pierwszy ma za zadanie otwarcie łuski włosa. Drugi zaś musi ją zamknąć. Bardzo często drugi rodzaj żelu jest nazywany utrwalaczem, gdyż to właśnie on odpowiada za utrzymanie nadanej formy rzęsom. Utrwalacz potrzebuje ok. 10 minut, aby spełnić swoje zadanie,

– ostatnim etapem liftingu rzęs jest usunięcie wałeczków z powiek. Ostatni krok zabiegu jest również jednym z najbardziej skomplikowanych. Ściągnięcie wałeczków polega na naciągnięciu powieki w taki sposób, aby można było zrolować, do góry, wspomniany wałeczek.

W taki sposób przeprowadzony zabieg liftingu powinien być skuteczny, jednak efekty mogą nie być widoczne od razu. Na samym początku rzęsy mogą wyglądać na nieuporządkowane i sklejone. W takim przypadku warto zaczekać 24 godziny, przemyć rzęsy, a następnie je rozczesać. Dopiero wtedy, efekt powinien stać się zauważalny.

Ile to kosztuje?

Należy podkreślić, że ostateczna cena zależy od renomy salonu oraz miasta, w jakim ów salon się znajduje. Inaczej zapłacimy za zabieg liftingu rzęs w Łodzi, a inaczej w Zduńskiej Woli, miasta oddalone kilkanaście kilometrów od Łodzi. Najczęściej spotykaną ceną w salonach jest ok. 120-150 złotych. Samo liftingowanie rzęs powinna utrzymywać się przez parę tygodni, a sam zabieg powinien trwać ok. 1 godziny.

Oczywiście oprócz samego liftingu, można zażyczyć sobie tzw. hennę, czyli przyciemnianie rzęs. Należy jednak pamiętać, że tego typu rzeczy są dodatkowo płatne, a cena za lifting dotyczy tylko samego zabiegu.

Zrób to sam, czyli lifting w domowym zaciszu.

Wykonanie liftingu w domu jest jak najbardziej możliwe, jednak wymaga odpowiednich akcesoriów i przede wszystkim doświadczenia. Sam proces wygląda niemal identycznie jak ten opisywany w salonie kosmetycznym. W tym przypadku, przed zabraniem się do właściwego zabiegu warto poszukać tutoriali w internecie i wybrać taki, który będzie dla nas zrozumiały.

Zanim przystąpimy do zabiegu liftingu rzęs w domowych warunkach, warto zadbać o odpowiednie akcesoria. Lista sprzętu do samodzielnego wykonania zabiegu powinna wyglądać w następujący sposób:

– sól fizjologiczna,

– waciki kosmetyczne,

– specjalny klej do podklejania rzęs,

– drewniany patyczek,

– pędzelek do aplikacji,

– specjalne, samoprzylepne wałeczki w paru rozmiarach,

– żel otwierający,

– żel zamykający, czyli utrwalacz.

Wszystkie akcesoria można zakupić pojedynczo lub w gotowych zestawach. Bez problemu gotowe zestawy do domowego liftingu rzęs kupimy na jednym z portali aukcyjnych lub wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Ceny za takie zestawy są bardzo różne, te najtańsze kosztują ok. 100 zł, te najdroższe to paro krotność tej kwoty. Kupiony zestaw, nie jest jednorazowy i spokojnie wystarczy na kilka zabiegów.

Wady i zalety liftingu rzędów.

Zabieg liftingu rzęs, pomimo iż bardzo popularny ma również swoje wady. Jednak zanim się im przyjrzymy, sprawdźmy zalety liftingowania rzęs:

– Rzęsy po zabiegu nie prezentują się sztucznie, wręcz przeciwnie ich wygląd jest niezwykle zdrowy i naturalny. Efekt sztuczności jest uzyskiwany w przypadku doklejania rzęs,

– zabieg liftingu rzęs jest w 100% bezpieczny i nie niszczy ich. Dzięki czemu sam zabieg można regularnie powtarzać, bez obaw o zniszczenie rzęs,

– lifting rzęs jest wykonywany metodami całkowicie nieinwazyjnymi,

– zabieg jest atrakcyjny cenowo, dzięki czemu powtarzanie go co 2-3 miesiące nie stanowi dużego obciążenia finansowego.

Wady liftingu rzęs

– Zabieg można wykonać w domu, jednak wymaga do doświadczenia i odpowiednich akcesoriów. Poziom jego skomplikowania może odstraszyć niektóre osoby,

– najlepszy efekt po zabiegu rzęsy utrzymują przez okres 2 tygodni po samym zabiegu. Później efekt z tygodnia na tydzień, będzie prezentował się gorzej,

– w przypadku krótkich rzęs, efekty liftingu mogą być bardzo dalekie od oczekiwanych, a tym samym sam zabieg będzie kompletnie nieopłacalny. W takim przypadku warto pomyśleć, aby całkowicie odpuścić sobie lifting rzęs.

Ciekawostki o liftingu rzęs

Podstawą do wykonania zabiegu liftingu powinny być defekty estetyczne pojawiające się w obrębie oczu. Rzęsy zdeformowane lub rzadkie, to idealny przykład rzęs, które warto poddać zabiegowi.

Lifting powinny wykonywać osoby, które nie cierpią na stany zapale w obrębie oczu lub nie mają nadwrażliwości nad preparaty, które używa się podczas zabiegu.

Zanim przystąpimy do zabiegu liftingu rzęs, bez względu na to, czy będzie miał on miejsce w domu, czy u kosmetyczki, obowiązkowo należy pamiętać o kompleksowym demakijażu. Wybierając się do kosmetyczki z makijażem, z dużym prawdopodobieństwem zabieg zostanie przełożony na inny termin.

Lifting kreatynowy

Wariacją i jego udoskonaloną formą, na temat liftingu rzęs jest lifting kreatynowy. Jego koszt jest znacznie wyższy, a zamiast utrwalacza stosuje się płynną kreatynę. Efekt jest jeszcze lepszy niż w przypadku zwykłego zabiegu. Czasami jednak lifting kreatynowy wymaga od nas specjalnej pielęgnacji rzęs po zabiegu.

Lifting rzęs, czyli standard kobiecego piękna

Podkręcanie rzęs jest zabiegiem krótkotrwałym oraz dość tanim. Ważne jest również to, że sam zabieg jest bezpieczny oraz nie niszczy rzęs. Wiele kobiet decyduje się na lifting, aby wyglądać jeszcze piękniej. Warto zdecydować się na taki zbieg, jeśli nasze rzęsy nie prezentują się atrakcyjnie.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>