zweryfikowany

Jak wykonać masaż piersi?

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Kobieta

Czemu warto wykonywać masaż piersi?

Biust to bez wątpienia największy atrybut płci pięknej. Odpowiada bowiem nie tylko za kwestie estetyczne, ale może także świadczyć o stanie zdrowia. Wiele matek decyduje się na karmienie swoich dzieci piersią, co pomaga stworzyć między mamą a maluchem szczególną, bliską więź.

Masaż piersi jest zdecydowanie bardzo przyjemną aktywnością. Możesz wykonywać go w pojedynkę, a może pomóc Ci w tym Twój partner  – z pewnością nie odmówi wykonania dla Ciebie małego zabiegu spa w waszym domu. Poza przyjemnością, a być może wstępem do nieco pikantniejszych aktywności, masaż piersi wpływa bardzo pozytywnie na ich wygląd – ujędrnia je, sprawiając, że wyglądają na większe. Dzięki masażowi piersi można także wykryć niepokojące zmiany na ich powierzchni, które mogą świadczyć o chorobie. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do lekarza, w celu zdiagnozowania i leczenia problemu.

Jak widzisz, masaż piersi niesie za sobą same pozytywne następstwa – od przyjemności, po kwestie estetyczne, aż do dbania o swoje zdrowie. Jeśli zainteresował Cię ten temat, sprawdź, jak wykonać masaż piersi. Możesz pokazać ten poradnik swojemu partnerowi, lub swoim przyjaciółkom. Każde piersi zasługują na uwagę i docenienie.

Badania piersi powinny być obowiązkiem dla każdej kobiety!

Kobiety – dbajmy o swoje zdrowie zawsze, nie tylko wtedy, kiedy zaczynamy zauważać, że dzieje się z nami coś złego. Jeśli podczas masażu piersi wykryłaś na ich powierzchni guzek, zgrubienie, twardszą okolicę lub wgniecenie – to może być sygnał, że powinnaś niezwłocznie udać się na badania. Niepokojącym zjawiskiem jest także wydzielina z sutków.

Do najczęściej wykonywanych badań piersi zalicza się:

 • badanie palpacyjne
 • badania ultrasonograficzne
 • mammografia
 • badanie genetyczne
 • rezonans magnetyczny

Sposoby na wykonanie masażu piersi

Jeśli zdecydowałaś się dać sobie odrobinę luksusu, w swoim własnym domu, a przy okazji przyczynić się pozytywnie do swojego zdrowia i wyglądu swoich piersi, mamy dla Ciebie rady, jak wykonać masaż piersi.

Możesz to robić na wiele różnych sposobów, z wykorzystaniem różnych produktów. Każdy z nich ma nieco inne działanie, ale sprowadza się do jednego – ujędrnia Twoje piersi, a skórze nadaje młodzieńczego wyglądu, spowalniając procesy starzenia! Masaż piersi możesz wykonać, wykorzystując takie produkty, jak:

 • sera z wyciągów z ziół
 • kostki lodu
 • oliwa z oliwek
 • olejek arganowy, olejek z czarnuszki, olejek migdałowy
 • peeling z kawy
 • pasta z kozieradki

Masaż piersi najlepiej wykonywać okrężnymi ruchami. Warto skupić się także na obszarze pod biustem. Chwyć pierś od dołu, i przesuwaj dłonią w górę, w stronę mostka. Dobrze działa także masowanie okolicy pomiędzy obojczykami a linią piersi za pomocą dłoni zwiniętej w pięść. Pamiętaj, aby ruchy nie były szybkie i gwałtowne, a wolne i dokładne. Pierwsze efekty masażu piersi powinnaś zauważyć już po około miesiącu. Aby masaże były efektywne, wykonuj je 3-4 razy w tygodniu, lub częściej, jeśli znajdziesz na to czas.

Dodaj sobie pewności siebie!

Biust bez wątpienia jest częścią ciała, która kobiecie dodaje wiele pewności siebie. Możesz jeszcze bardziej ją poprawić, dbając o jego wygląd. Dzięki regularnym masażom Twoje piersi będą dłużej wyglądały młodo, będą jędrne i uniesione, a zwiększenie ukrwienia może nawet spowodować ich powiększenie nawet o jeden rozmiar!

Czy masaż piersi wpływa na ich wygląd?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, masaż piersi może korzystnie wpłynąć na ich wygląd. Oczywiście należy wiedzieć, że z miseczki A z pewnością nie wyczarujesz miseczki C, tylko dzięki masażom. Ale czy to coś złego? Absolutnie nie! Rozmiar piersi tak naprawdę nie jest ważny – ważne jest to, jak wyglądają. Z tą tezą zgodzi się z pewnością wielu mężczyzn, którzy ubóstwiają kobiecy biust, rzadko zwracając uwagę na wady, które my kobiety w nim dostrzegamy.

Jeśli chcesz ujędrnić swoje piersi, masaże mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Zrelaksuj się po ciężkim dniu, wyjmij z szafki olejki i zafunduj sobie chwilę dla siebie. Z pewnością w przyszłości podziękujesz sobie za to, że dzisiaj zaczęłaś dbać o zdrowy i młodzieńczy wygląd Twojego biustu.

Każdy biust jest wyjątkowy i piękny

Dzisiaj, niemal z każdej strony jesteśmy bombardowani zdjęciami przedstawiającymi „idealne” ciała. Przez to możemy wpadać w kompleksy z powodu swojego wyglądu. Porównujemy się do innych i nie rozumiemy, dlaczego też tak nie wyglądamy. Najwyższa pora porzucić taki tok myślenia! Twoje ciało, nieważne jak wyglądające, jest idealne! Jest Twoje, służy Ci codziennie, dzięki niemu możesz iść przez świat. Czy to nie czyni go wspaniałym?

Docenienie swojego wyglądu często jest jednak trudne. Jeśli borykasz się z kompleksami, możesz zacząć pracować nad tym, aby je zminimalizować. Aktywność fizyczna, masaż piersi, wizyta u fryzjera – takie małe rzeczy potrafią skutecznie poprawić Twoje samopoczucie i spojrzenie na swoje ciało. Należy także pamiętać, że na przestrzeni wieków, ideały się zmieniały. Nie ma jednego wzorca idealnego ciała – pamiętaj o tym!

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>