zweryfikowany

Jak opóźnić wytrysk?

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Seksuologia

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Zanim poznasz sposoby na opóźnienie wytrysku, warto przeanalizować przyczynę Twoich problemów. Przedwczesny wytrysk może mieć podłoże biologiczne, ale najczęściej problem leży w psychice. Zanim jednak zaczniesz panikować, wykonaj podstawowe badania krwi i zafunduj sobie coroczny przegląd techniczny! Kiedy wykluczysz przyczyny zdrowotne, możesz spróbować innych metod, które pomogą wydłużyć stosunek.

Nastawienie ma znaczenie

Psychika odgrywa ogromną rolę w opóźnianiu wytrysku, aż do osiągnięcia satysfakcji u obojga partnerów. Stresująca praca, depresja czy nawet niewystarczająco długi sen, przekładają się na obniżenie nastroju, drażliwość i niechęć do zbliżenia. Warto zadbać o komfort psychiczny, dobry nastrój i skupienie się na bliskości, co pozwoli zapomnieć o natłoku zadań i problemów. Dodatkowo, przedwczesny wytrysk powoduje frustrację i zniechęcenie do współżycia. Co w takim razie zrobić, jeśli jesteś naładowany negatywnymi emocjami? To proste, potraktuj seks jako rozładowanie napięcia, postaraj się opanować lęk przed kolejną porażką i sprawdź listę sposobów na opóźnienie wytrysku, jaką przygotowaliśmy.

Jak opóźnić wytrysk?

Istnieje wiele metod, a część z nich jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Niestety jeśli one nie skutkują, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Tymczasem, poniżej znajdziesz sposoby bez recepty!

Trening czyni mistrza!

Masturbacja to nie tylko sposób na szybkie rozładowanie napięcia, ale również świetna metoda panowania nad własnym pożądaniem. Istnieje metoda, która zakłada doprowadzanie się do granic przyjemności seksualnej, a następnie na zatrzymaniu masturbacji i ostudzeniu podniecenia. Kiedy efekt zostaje osiągnięty, należy powtórzyć ćwiczenie i ponownie przerwać przed osiągnięciem orgazmu. Tę metodę nazywamy mianem „start-stop”. Dodatkowym atutem masturbowania się, jest samoświadomość, która przydaje się również we dwójkę!

We dwójkę to nie to samo…

Co kiedy masturbując się potrafisz opóźnić wytrysk, a kiedy jesteś z partnerką nagle tracisz kontrolę i finiszujesz w 2 minuty? Technika start-stop, przydaje się również w duecie. Kiedy czujesz, że jesteś na progu orgazmu – zwolnij lub zaproponuj zmianę pozycji. To pozwoli na chwilę przerwy, ostudzenie emocji i opóźnienie wytrysku. Jeśli to nie wystarczy, możesz skorzystać z dodatkowych gadżetów, które są licznie oferowane na rynku. Opowiemy o nich w kolejnych akapitach!

Prezerwatywy opóźniające wytrysk

Producenci prezerwatyw wyszli na przeciw problemowi przedwczesnego wytrysku. Na rynku znajdziesz wiele prezerwatyw opóźniających wytrysk, a to wszystko dzięki benzokainie, czyli substancji, która znieczula i tym samym wydłuża stosunek. Jak to działa? Takie prezerwatywy eliminują nagły wzrost napięcia seksualnego poprzez zmniejszenie wrażliwości na bodźce. Ich cena nie jest wyraźnie wyższa na tle standardowych prezerwatyw, więc warto je wypróbować. Co ważne, twoja partnerka nie odczuje różnicy, ponieważ benzokaina znajduje się wyłącznie po wewnętrznej jej stronie. A co jeśli zabezpieczacie się w inny sposób, sprawdź kolejny sposób poniżej.

Żele znieczulające

Nie każdy musi być fanem prezerwatyw. Czasami zwyczajnie nie jest z nimi po drodze, albo zwyczajnie starasz się o dziecko. Co wtedy? Z pomocą przychodzą żele intymne, wzbogacone o substancje znieczulające, które działają na podobnej zasadzie co prezerwatywy. Tego typu żele nakładać należy około 30 minut przed planowanym stosunkiem, a następnie zmyć przed zbliżeniem. Dzięki temu, żel nie będzie działał na partnerkę. Niestety pół godziny oczekiwania, to często morderstwo dla libido i nastroju. Jeśli nie lubisz czekać i planować z wyprzedzeniem, wypróbuj inną metodę.

Szybki spray znieczulający

Ten sposób jest zdecydowanie szybszy i wygodniejszy w stosowaniu. W zaledwie 3-5 minut możesz osiągnąć podobny efekt, co z żelem znieczulającym. Dodatkowo, jeśli nałożysz cienką warstwę, nie ma konieczności zmywania go. Takie produkty zawierają lidokainę, która zmniejsza wrażliwość neuronów.

Metody naturalne

Jeśli jesteś przeciwnikiem tzw. wynalazków i wolisz metody naturalne, powinieneś spróbować zastosować kilka z nich jednocześnie.

Pożegnaj się ze śmieciowym jedzeniem. Przetworzone jedzenie, fasfood i nieregularne posiłki wpływają na organizm bardzo negatywnie, co przekłada się również na jakość i długość stosunku. Zadbaj o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę, a poczujesz różnicę w samopoczuciu. Brzmi banalnie, prawda? Niestety organizm karmiony śmieciowym jedzeniem, odwdzięczy ci się w przykry sposób.  W przypadku mężczyzn warto zadbać o odpowiednią ilość kwasów omega w diecie, a także witamin, które znajdziesz w orzechach, pestkach i rybach.

Pracuj nad kondycją! Nie tylko tą seksualną. Zadyszka po wejściu na pierwsze piętro nie zwiastuje nic dobrego. Dobrym pomysłem może być jogging, pływanie, trening w domu a nawet szybki spacer. Jeśli zależy Ci na opóźnieniu wytrysku, nastaw się na dłuższe łóżkowe „dystanse”, a tym samym większy wysiłek fizyczny. Jeśli popracujesz nad kondycją mnogość pozycji stanie przed wami otworem!

Czytaj dalej: Czy Mensil Max jest skuteczny tak jak go reklamują?

Komentarze |1|

  • Opóźnienie wytrysku może być problemem dla wielu mężczyzn. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest kontrolowanie oddechu i relaksacja. Koncentracja na innych aktywnościach seksualnych, takich jak pieszczoty lub zabawy oralne, również pomaga zmniejszyć napięcie i opóźnić wytrysk. Ważne jest również zapewnienie sobie odpowiedniego nawilżenia poprzez stosowanie żelu lub olejku do masażu.

    Innym sposobem jest praktykowanie technik medytacyjnych lub jogi, które pomagają wyciszyć umysł i zwiększyć kontrolę nad ciałem. Można również skorzystać z różnych pozycji seksualnych, które umożliwiają kontrolowanie tempa i głębokości penetracji.

    Niektórzy ludzie z powodzeniem stosują kremy znieczulające lub opóźniające wytrysk. Jednakże, należy pamiętać, że takie kremy mogą powodować nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak utrata czułości czy podrażnienie skóry.

    Podsumowując, opóźnienie wytrysku jest możliwe dzięki wielu różnym sposobom, takim jak kontrolowanie oddechu, relaksacja, koncentracja na innych aktywnościach seksualnych, techniki medytacyjne, odpowiednie nawilżenie oraz różne pozycje seksualne. Warto jednak pamiętać, że każde ciało jest inne i to, co działa dla jednej osoby, nie musi działać dla innej.

    odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>