zweryfikowany

Jak Naturalnie Powiększyć Piersi? 3 domowe sposoby na większy biust

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Porady | Seksuologia

Zgodnie z powszechnym przekonaniem, idealny biust kobiety powinien mieścić się w dłoni mężczyzny, ale kobiety marzą o tym, by mieć jak największą dłoń. Decyzja, czy iść pod skalpel czy pod igłę, nie jest łatwa i nie zawsze uzasadniona.

Budowa i rozwój piersi kobiecych

Piersi są naturalnie zaokrąglone i zwiększają swój rozmiar w czasie ciąży i laktacji, w związku z przyrostem masy ciała, na kilka tygodni przed miesiączką. Ponieważ powiększanie piersi jest palącą kwestią dla wielu, wielu kobiet, zacznijmy od poznania „składu” tego obiektu kompleksów (lub dumy). Kobiecy biust składa się z gruczołu sutkowego i otaczającej go tkanki tłuszczowej. Podtrzymuje ją tylko jeden mięsień – mięsień podskórny szyi, biegnący od okolicy drugiego żebra do dolnej szczęki – oraz trójkąt skóry od podstawy klatki piersiowej do podbródka. Z wiekiem, na skutek grawitacji, diety i karmienia piersią, skóra rozciąga się. Zatem właściwa odpowiedź na pytanie: „Jak mogę sprawić, by moje piersi wyglądały na większe?” sprowadza się do dwóch rzeczy: zadbania o jędrność i elastyczność  oraz pracy nad jednym mięśniem.

Sport jako naturalny sposób na powiększenie piersi

Pomimo obecności mięśni piersiowych, to właśnie mięśnie podskórne szyi wymagają najwięcej uwagi na siłowni. Duży i mały mięsień piersiowy, pomimo swojej nazwy, są odpowiedzialne za ruchy barków, łopatek i ramion i nie mają większego wpływu na piękno piersi. Ponadto, jeśli położenie gruczołu piersiowego jest niskie (typ żeński), pompowanie tego mięśnia spowoduje, że gruczoł zwiotczeje jak u kulturysty.

Jeśli pozycja jest wysoka (typ męski), nadmierne obciążenie siłowe spowoduje wizualne powiększenie piersi, ale także poszerzenie całej klatki piersiowej. Dlatego wybór ćwiczeń zależy od indywidualnych cech anatomicznych. Przed przystąpieniem do walki należy znaleźć trenera i opracować indywidualny program. Z ogólnego minimum najskuteczniejsze są pompki i wyciskanie hantli, pływanie na piersiach, wiosłowanie. Należy jednak zrozumieć, że sprawność fizyczna nie ma wpływu na wielkość piersi, ale na ich kształt i wysokość.

Kremy na powiększenie piersi

Równie ważna jest elastyczność i jędrność naturalnego biustu. Najprostszym sposobem na zwiększenie piersi w domu jest stosowanie produktów kosmetycznych. I nie musisz wybierać produktów przeznaczonych specjalnie do tego obszaru. Jednak nie wszystkie kremy do ciała nadają się do pielęgnacji piersi. Jeśli obiecują nawilżenie, odżywienie, elastyczność, nie krępuj się, by zakraplać je na piersi. Jeśli są to preparaty antycellulitowe, lepiej zastosować je na innych strategicznie ważnych częściach ciała. Faktem jest, że jedne spalają tłuszcz, inne chłodzą i łagodzą obrzęki: jedne i drugie nie są odpowiednie dla biustu.

Oprócz nawilżających olejków eterycznych i witamin, kremy, balsamy, żele i olejki przeznaczone do pielęgnacji piersi są najczęściej oparte na składnikach o jednym z dwóch działań. Pierwszym z nich są wszelkiego rodzaju fitoestrogeny (substancje roślinne spokrewnione z żeńskimi hormonami płciowymi o tej samej nazwie), pozyskiwane z soi, bluszczu i niektórych innych roślin. Ich działanie ma na celu wspieranie naszej podatności na działanie własnych hormonów. Te same hormony, których poziom gwałtownie spada wraz z wiekiem”.

Druga grupa składników pobudza mikrokrążenie, zapewniając przypływ krwi do gruczołów mlecznych (glinka niebieska, kigelina afrykańska). Ich szybkim, ale krótkotrwałym efektem będzie niewielki obrzęk gruczołu mlekowego. Przy regularnym stosowaniu (co najmniej dwa miesiące) nie tylko utrzymują korzystny poziom sprężystości biustu i elastyczności skóry, ale także zauważalnie go zwiększają. W rezultacie piersi są uniesione, co wizualnie daje efekt powiększenia.

Masaż na większe, naturalne piersi

Skuteczność produktów do pielęgnacji piersi zostanie zwiększona dzięki specjalnej technice aplikacji. Taki samodzielny masaż powoduje napływ krwi do leczonego obszaru i zwiększa jego napięcie, a także stanowi profilaktykę przeciw zwiotczeniu. Oto kilka najskuteczniejszych technik.

Masaż ręczny polega na jak najdelikatniejszym głaskaniu i poklepywaniu. W przeciwnym razie istnieje możliwość uszkodzenia gruczołu sutkowego i powstania rozstępów. Rozgrzej niewielką ilość kremu lub olejku w dłoniach. Lewą ręką okrążamy prawą pierś od zewnątrz do wewnątrz, lewą pierś w ten sam sposób, ale prawą ręką. Teraz obróć dłoń poziomo i wykonuj ruchy uciskające od piersi do brody. Na masaż należy przeznaczyć 10-15 minut dziennie.

Technika wodna sprowadza się do leczenia piersi i dekoltu chłodnym lub kontrastowym prysznicem (gorąca woda jest jedną z przyczyn utraty jędrności). Wykonuj płynne ruchy okrężne strumieniem wody od zewnątrz w kierunku okolicy łonowej, omijając okolice sutków. Powtarzaj przez 2-3 minuty na jednej stronie, a następnie na drugiej.

Sprawdzoną techniką stosowaną w salonach jest starożytna orientalna technika shiatsu – refleksoterapia polegająca na oddziaływaniu na określone punkty. Lepiej jest jednak udać się do specjalisty w dziedzinie shiatsu niż robić to na własną rękę. Dlaczego? Ponieważ trudno jest znaleźć właściwe punkty, a jeśli się pomylisz, nie będzie żadnego efektu lub nawet będzie on negatywny.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>