zweryfikowany

Hepaslimin – Opinie, suplement na odchudzanie i wątrobe

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Suplementy diety

Ostatnimi czasy, na ryku aptecznym pojawia się coraz więcej preparatów pozwalających zachować zdrową wątrobę i jednoczenie zadbać o smukłą sylwetkę. To kusząca propozycja dla miłośników dobrego jedzenia i jednocześnie zgrabnej sylwetki. Jednym z popularniejszych preparatów w tej kategorii jest hepaslimin. Weźmy więc pod lupę ten preparat.

Ulotka – skład preparatu

Główne składniki aktywne

  • L-asparaginian L-ornityny – sól dwóch aminokwasów, która odpowiada za procesy detoksykacji w organizmie człowieka; stosowana w celu regeneracji komórek wątroby
  • Cholina – naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka, jest niezbędnym składnikiem  błon komórkowych; spełnia ważną funkcję w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby
  • Wyciąg z ziela karczocha – związki zawarte w karczochu (m.in. cynaryna), stymulują produkcję żółci i ułatwiają jej przepływ – tym samym przyczyniają się do usprawnienia trawienia; wyciąg działa także ochronnie na hepatocyty (komórki wątroby)
  • Wyciąg z korzenia cykorii – ma za zadanie pobudzanie procesów trawiennych, łagodzi wzdęcia oraz działa stymulująco na produkcję żółci
  • Ostrzyż długi (kurkuma) – pobudza wydzielanie żółci w wątrobie, ułatwiając trawienie tłuszczy, dzięki czemu pozwala na kontrolę masy ciała podczas odchudzania
  • Liście ostrokrzewu paragwajskiego – zawarte w nich składniki aktywne (m.in. mate), hamują wchłanianie tłuszczy z pokarmu, wspomagając odchudzanie

Dawkowanie i przeciwwskazania

Producent zaleca dawkować hepaslimin 3 razy dziennie po 2 tabletki (czyli łącznie 6 tabletek na dobę) po posiłku, każdorazowo popijając obficie wodą.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest oczywiście alergia na którykolwiek ze składników (w tym także składników pomocniczych, jak substancje wypełniające czy glazurujące), okres ciąży i karmienia piersią – wymaga konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Producent nie wymienia konkretnych efektów ubocznych stosowania hepasliminu, jednak jak każdy preparat, może on takie powodować np. – należy rozważyć efekty uboczne jakie mogą powodować pojedyncze składniki preparatu, jak przykładowo rozdrażnienie, kołatanie serca, które powoduje ostrokrzew paragwajski.

Cena

Preparat kosztuje ok 10 zł za opakowanie 30 tabletek.

Gdzie kupić – apteka, czy allegro/olx?

Bez wątpienia najlepiej tego typu produkty zakupić w aptece, gdzie mamy pewność prawidłowego przechowywania. Wiele aptek prowadzi jednak sprzedaż suplementów diety przez Internet, np. poprzez serwis allegro – to także dobra opcja na zakupy w atrakcyjnej cenie. Zdecydowanie nie warto robić tego typu zakupów np. na olx, odkupując od kogoś, komu preparat się nie sprawdził – nigdy nie mamy pewności w jakich warunkach był przechowywany.

Opinia/forum i efekty stosowania

Hepaslimin to bardzo ciekawy preparat. Na jego korzyść na pewno przemawia bogaty skład i połączenie zarówno substancji o działaniu wspomagającym pracę wątroby jak i odchudzanie, dzięki czemu w jednym preparacie mamy to czego potrzeba zarówno wątrobie jak i szczupłej sylwetce. Minusem niestety, może być brak jakiejkolwiek informacji o standaryzacji wyciągów użytych w suplemencie. Dzięki standaryzacji możemy dowiedzieć się, czy w preparacie występuje dana substancja aktywna i w jakiej ilości. Niestety bez tej wiadomości, nie mamy gwarancji, że produkt na prawdę zawiera deklarowane ilości substancji czynnych.

Hepaslimin posiada wiele pozytywnych opinii i osoby które  zdecydowały się na jego zastosowanie, zauważyły pozytywne efekty – związane z lepszym trawieniem i kontrolą masy ciała. Wszyscy zgodnie wskazują jednak na to, że ważne jest systematyczne przyjmowanie, dokładnie takiej ilości tabletek, jaką zaleca producent. Plusem wskazywanym na licznych forach jest niewątpliwie atrakcyjna cena.

Hepaslimin, to dobra alternatywa dla preparatów zawierających pojedyncze składniki aktywne – licznie występują na rynku np. preparaty zawierające tylko wyciąg z karczocha lub cholinę. Dzięki połączeniu kilku substancji, hepaslimin może jednocześnie zadziałać na wielu płaszczyznach. Przy przyjmowani tego typu suplementów, nie należy zapominać jednak o aktywności fizycznej i zdrowym odżywianiu – tabletka nie zwalnia z obowiązku dbania o siebie.

Komentarze |1|

  • Delikatny dla żołądka, a co najważniejsze działa. Masa ciała się zmniejszył bez drakońskiej diety, aproblemy z wątroba i trawieniem odeszly po miesiącu stosowania w niepamięć. Polecam :)!

    odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>