zweryfikowany

Czy kefir wspomaga odchudzanie?

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Odchudzanie | Porady

Zdrowe jedzenie jest obecnie bardzo modne i wiele osób zwraca uwagę na to, co je i dzięki czemu może się odchudzić. Dlatego też warto wiedzieć, jakie produkty dobrze jest mieć w swojej lodówce.

 

Czy kefir jest dobry na odchudzanie?

Każdy dobiera diety dostosowane tak, by działały najlepiej na jego organizm. Dobrze jest jednak też mieć w swoim menu kefir, który jest bardzo zdrowym produktem. Warto wiedzieć, że kefir ma właściwości nie tylko odchudzające, ale także stymuluje metabolizm oraz wspomaga pracę jelit. Dlatego też, gdy chcemy się zdrowo odchudzić, to kefir powinien być wliczony w taką dietę. Co ważne taki kefir można jeść niezależnie od tego, jakiej jest się płci. Kefir oczyszcza organizm z substancji toksycznych, które mogą wpływać na naszą wagę i wygląd. Gdy wprowadzamy kefir do naszej diety, to dobrze jest też wiedzieć, w jakich ilościach należy go spożywać i przez jaki czas. Zaleca się, by stosować kefir przez pięć dni, gdyż wtedy daje najlepsze efekty, natomiast po kilkudniowej przerwie można znów wrócić do diety z kefirem. Dobrze jest o dokładne dawkowanie kefiru zapytać dietetyka, który idealnie dostosuje zapotrzebowanie kefiru do naszych potrzeb.

Czy można kefir z czymś łączyć w trakcie odchudzania?

Gdy mamy w swojej diecie kefir, to można go połączyć na przykład z chudym serem twarogowym i dobrym pomysłem, są także surowe warzywa. Dobrze jest postawić na warzywa sezonowe, najlepiej takie, które są niczym nie pryskane. Do obiadu można dodać kefir jako sos na ziemniaki i gotowane chude mięso lub rybę. Dzięki temu utrzyma się cały czas odpowiednie kalorie i organizm nie będzie odczuwał głodu podczas odchudzania. Należy też pamiętać, by wybierać dobrego rodzaju kefiry bez żadnych zbędnych dodatków. Najlepsze są kefiry, które zawierają mniej niż trzydzieści osiem kalorii na sto gram. Zaleca się, by pić takie kefiry w nie większej ilości niż dwa dziennie, chyba,że są inne wskazania. Cały jadłospis zależy też od tego, jaki mamy konkretny cel na odchudzanie. Jednak sam kefir jest świetnym produktem pomocnym w odchudzaniu, który można z łatwością połączyć z innymi daniami.

Kefir jest produktem ogólnodostępnym, dzięki czemu nie będzie problemu z tym, by go dostać. Co ważne można go również kupić w wersji bez laktozy oraz bez dodatków cukru, co jest idealnym połączeniem, gdy chcemy się odchudzać. Dobrze jest do swojej diety wprowadzać kefir stopniowo, by nie było żadnego efektu jo-jo w trakcie odchudzania lub zaraz po odchudzaniu.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>