zweryfikowany

Czy grejpfrut jest dobry na odchudzanie?

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Porady

O odchudzaniu napisano już niejedną książkę. Istnieje więc wiele produktów żywnościowych, które wspierają walkę z nadprogramowymi kilogramami. Jednym z nich jest grejpfrut. Ten wyjątkowy owoc wyróżnia się nie tylko niską kalorycznością, ale również właściwościami detoksykującymi. Dobrze byłoby więc włączyć go do swojej diety. Można zrobić to na przykład za pośrednictwem tak zwanej diety grejpfrutowej.

O grejpfrucie słów kilka

Grejpfrut to owoc z rodziny cytrusów. Uważa się, że powstał poprzez zmieszanie się ze sobą dwóch odmian pomarańczy. W smaku jest wyraźnie mniej słodki od klasycznych pomarańczy, po które zwykliśmy sięgać. Ma gorzki posmak, co dla niektórych stanowi zaletę, a dla innych wadę. Jego owoce są większe od pomarańczy, a miąższ ma kolor określany jako zmieszanie różu z czerwienią. Owoce można jeść na surowo, jak również wyciskać z nich sok.

Jak grejpfrut wspiera odchudzanie?

O właściwościach odchudzających grejpfruta można powiedzieć całkiem sporo. Przede wszystkim jest to owoc, który doskonale syci. W odróżnieniu od wielu sycących produktów, grejpfruty nie są wysokokaloryczne. W 100 gramach tego wyjątkowego owocu znajdziemy jedynie 40 kalorii. Dzięki spożyciu grejpfruta przed posiłkiem, spożyjemy mniejszą jego porcję i nie sięgniemy po dokładkę. Będziemy także mniej skorzy do podjadania.

Oczyszczanie z toksyn

Osoby borykające się z nadwagą oraz otyłością bardzo często mają zanieczyszczone organizmy. Niekiedy mają też problem z zatrzymywaniem wody. Na szczęście, grejpfrut charakteryzuje się właściwościami silnie detoksykującymi. Poza tym, pomaga on w usunięciu nadmiaru wody z organizmu. Dzięki temu sylwetka wygląda na zdecydowanie smuklejszą, a my czujemy się lżej.

Niska kaloryczność

Jak już zaznaczono wyżej, grejpfruty to owoce o naprawdę niskiej kaloryczności. Dzięki temu, mogą być one spożywane nawet w dużych ilościach i nie będą dla nas tuczące. Grejpfrut jest przykładem owocu, który możemy spożyć zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Stanowi on świetny deser, ale nada się do wykorzystania także jako samotna przekąska.

Czym jest dieta grejpfrutowa?

Wśród osób odchudzających się, bardzo popularna jest dieta grejpfrutowa. Pozwala ona w pełni wykorzystać dobroczynne działanie tego wyjątkowego owocu. Na czym ona jednak polega? Tak naprawdę jej zasady nie są jakoś szczególnie skomplikowane. Dieta powinna składać się z odpowiednio zbilansowanych posiłków, do których dodatkiem będzie właśnie grejpfrut. Można postawić zarówno na ten owoc, jak i na sok z niego.

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>