zweryfikowany

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Porady | Seksuologia

Życie seksualne mężczyzn jest dla wielu osób tematem tabu, który wywołuje wstyd i skrępowanie. Panowie, tak samo, jak kobiety borykają się z różnymi kompleksami, natomiast głównym z nich jest niesatysfakcjonujący rozmiar ich przyrodzenia. Czy powiększenie penisa ćwiczeniami wykonywanymi w domu jest w ogóle możliwe?

Ćwiczenia warto wspomóc suplementami, zwłaszcza tymi o naturalnym składzie i sprawdzonym działaniu: Najlepsze tabletki na powiększenie penisa; Działanie, Ranking i Opinie

 

Ćwiczenia członka jako bezpieczny sposób na powiększenie przyrodzenia

Mały penis jest niezwykle dotkliwym problemem dla każdego mężczyzny. Właśnie dlatego panowie coraz częściej szukają sposobów na jego powiększenie. Często polecaną metodą są ćwiczenia, które stanowią doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych czy tabletek. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie przede wszystkim bezpieczne, jednakże wymaga od mężczyzny cierpliwości. Efekty nie pojawią się od razu, a najważniejsze są systematyczne treningi. Co ważne, popularne ćwiczenia nie tylko wydłużają penisa, ale też podnoszą jego sprawność w trakcie współżycia. Mężczyzna jest więc w stanie dłużej i częściej uprawiać seks ze swoją partnerką. Kobieta może uczestniczyć w treningach i mogą być one traktowane jako rodzaj gry wstępnej.

O czym należy pamiętać, przed przystąpieniem do ćwiczeń na powiększenie członka?

  • Zmierz swoje przyrodzenie w stanie spoczynku oraz erekcji, a następnie zapisz uzyskane wyniki. Dzięki temu, będziesz mógł oceniać wszelkie postępy,
  • Zapisuj też rodzaj i czas wykonywania danych ćwiczeń,
  • Co ważne, lepsze rezultaty uzyskuje się w młodszych wieku,
  • Przed przystąpieniem do treningu przygotuj żel nawilżający, bo do niektórych ćwiczeń będzie on niezbędny,
  • Przed ćwiczeniami wykonaj rozgrzewkę członka. Możesz na przykład spuścić na niego strumień ciepłej wody, dzięki czemu dojdzie do rozszerzenia się jego naczyń krwionośnych. Inną opcją będzie nałożenie na niego ciepłego kompresu. Rozgrzewanie powinno trwać co najwyżej 5 minut, po czym nawilż skórę penisa.

Jakie ćwiczenia na powiększenie penisa warto wykonywać?

Trening mięśni Kegla

Popularne wśród panów są zwłaszcza ćwiczenia mięśni kegla, czyli tych zlokalizowanych na dnie miednicy. Ich regularne trenowanie pozwala na zwiększenie ilości krwi napływającej do ciał jamistych członka. Dzięki temu penis jest większy, a ponadto erekcja staje się silniejsza. Co ważne, umiejętność właściwego zaciskania mięśnia zwieracza cewki moczowej oplatającego podstawę penisa, pozwala na kontrolowanie wzwodu, a więc wydłużenie współżycia.

W jaki sposób prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla? Jest to niezwykle proste. Najpierw musisz je oczywiście znaleźć, możesz to zrobić przez stymulowanie próby wstrzymywania moczu. To właśnie te mięśnie za nie odpowiadają. Zaciskaj je i przytrzymuj na ok. 5-10 sekund. Codzienne ćwiczenia najlepiej wykonywać w 3 seriach po 10 powtórzeń, trzy lub cztery razy dziennie. W ten sposób na efekty nie trzeba będzie bardzo długo czekać.

Jelqing

Jelqing jest to kolejne skuteczne ćwiczenie na powiększenie penisa, wywodzące się z krajów Arabskich. Podczas jego wykonywania, krew intensywnie dopływa do członka i żołędzi, przez co dochodzi do powiększenia ciał jamistych, a więc również powiększenia penisa. Co ważne, korzystanie z tej metody skutkuje licznymi mikrouszkodzenia w obszarze tkanek prącia, które podczas regeneracji także zwiększają swój rozmiar. Warto pamiętać, że członek przed ćwiczeniem musi znajdować się w fazie spoczynku albo w stanie lekkiego wzwodu. W przypadku, kiedy pojawi się pełny wzwód, wówczas konieczna jest chwilowa przerwa, a kiedy dojdzie do jego zwiotczenia, można znowu przystąpić do treningu.

Jak wykonać jelqing? Najpierw obejmuj penisa u jego podstawy palcem wskazującym i kciukiem, w ten sposób stworzyć swego rodzaju pierścień. Następnie zaciśnij mocno palce na przyrodzeniu, jednak tak, aby nie spowodowało to bólu. W kolejnym kroku delikatnym ruchem (3-5 sekund) przesuń dłoń w kierunku żołędzia. W chwili kiedy palce jednej ręki znajdą się tu pod żołędziem, wykonaj drugą ręką identyczny ruch. W momencie, kiedy palce drugiej dłoni będą zbliżać się do żołędzia, wtedy zwolnij uścisk dłoni pierwszej, po czym znowu zaciśnij ją na podstawie członka i wykonaj ten sam ruch co wcześniej. Trening powinien trwać na początku ok. 15-20 minut, po czym warto dodawać do jego czasu trwania 5 minut, aż uzyska się pełną godzinę. Chcąc zmniejszyć dyskomfort i ryzyko ewentualnych otarć, należy pamiętać o stosowaniu lubrykantu.

Założeniem metody jelqingu jest stopniowe powiększanie długości penisa przez delikatne rozciąganie jego tkanek. Aby zobaczyć efekty,niezwykle ważne jest regularne wykonywanie ćwiczeń przez okres kilku miesięcy.

Metoda rotacyjna

Kolejna metoda rozciągania penisa i zwiększenia jego rozmiaru. W trakcie ćwiczenia penis musi znajdować się w fazie spoczynku. Jak wykonać trening metodą rotacyjną? Najpierw chwyć jego żołądź, po czym rozciągaj penisa poprzez wykonywanie ruchu rotacyjnego, a więc zgodnego z ruchem wskazówki zegara. Ćwiczenie powinno trwać co najmniej 30 sekund. Po zakończeniu pierwszej serii wykonaj takie samo ćwiczenie, tylko że w odwrotną stronę. Powtórz po trzy razy. Co ważne, technika ta wykazują się sporą skutecznością. Może rzeczywiście wpłynąć na długość przyrodzenia, jednak musi być wykonywana przez minimum kilka tygodni.

Rozciąganie penisa

Często wykonywanym ćwiczeniem jest rozciąganie penisa. Jego wykonywanie jest bardzo proste i co ważne, metodę można praktykować nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Ćwiczyć możesz na przykład w trakcie wizyty w toalecie. Może być to główne ćwiczenie, czy też wspomagające trening jelqing. Warto jednak połączyć obie te techniki, aby uzyskać szybsze i lepsze efekty. Wiąże się to jednak z tym, że będziesz musiał poświęcić więcej czasu na codzienny trening. Metoda ta opiera się na zasadzie trakcji, a więc można ją porównać z ekstenderami. Tkanki prącia poddawane są długotrwałemu i systematycznemu rozciąganiu, dochodzi do ich podziału i zwiększenia objętości. W ten sposób obwód i długość prącia zwiększa się. Ćwiczenia rozciągające trzeba wykonywać codzienne, najlepiej kilka razy w ciągu dnia. Co ważne, w trakcie treningu penisa nie może być w stanie pełnego wzwodu.

Jak wykonywać ćwiczenie rozciągające członka? Najpierw musisz poczekać na moment, aż penis będzie zwiotczały czy też znajdzie się w stanie lekkiej erekcji. Następnie chwyć główkę prącia u podstawy żołędzia. Następnie w sposób delikatny naciągnij penisa. W trakcie tego poczujesz naprężenie, jednak nie powinno to sprawiać dolegliwości bólowych. Teraz przytrzymaj penisa w naciągniętej pozycji przez ok. 10-20 sekund, po czym powtórz ćwiczenia 10 razy. Po ukończeniu treningu delikatnie uderz przyrodzeniem o dłoń czy udo, w celu przywrócenia właściwego krążenia. Taką technikę treningową możesz wykonywać bez przeszkód nawet kilka razy dziennie.

Rozciąganie męskiego narządu płciowego tą metodą jest w stanie przynieść pożądane efekty w postaci dłuższego penisa po kilku miesiącach systematycznych treningów.

Czy ćwiczenia na powiększenie penisa są skuteczne?

Według ekspertów regularne wykonywanie ćwiczeń powiększających członka może przynieść pożądane rezultaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie treningi muszą być przeprowadzane regularnie i prawidłowo. Przed skorzystaniem z którejś techniki, wato skonsultować się z seksuologiem czy urologiem, którzy może pomóc w przygotowaniu zestawu ćwiczeń. Co ważne, nie każdy mężczyzna może ćwiczyć członka. Jest to nie możliwe u osób z pewnymi chorobami i deformacjami prącia. Ćwiczenia na powiększenie penisa są bezinwazyjne, proste do wykonania w domu i bezpieczne dla zdrowia. Trzeba jednak wykonywać je zgodnie z zaleceniami i korzystać z lubrykantów. Zbyt silne i nagłe ruchy mogą nieść ze sobą skutki uboczne. Ćwiczenia penisa dają najlepsze efekty u osób młodych, ponadto są w stanie uwrażliwić prącie na bodźce seksualne. Pomagają w wydłużeniu czasu trwania stosunku, jak i sprawiają, że sam orgazm staje się intensywniejszy. Są więc one nie tylko świetnym rozwiązaniem na wydłużenie penisa, ale też poprawę jakości samego seksu. Aby cieszyć się z pierwszych efektów, musisz uzbroić się w cierpliwość. Trening członka nie daje błyskawicznych rezultatów, a na pierwsze pozytywne efekty trzeba poczekać nawet miesiąc, jak i dłużej.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>