zweryfikowany

Cellulit wodny – Co to? Jak rozpoznać? Jak walczyć? Najlepsze sposoby

Autor: Ewelina Wójcik zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Cellulit

Cellulit jest koszmarem każdej kobiety bez względu na wiek. Na występowanie cellulitu ma wpływ dużo czynników, ale te podstawowe to codzienne nawyki oraz dieta. Mówiąc prościej, powstawanie cellulity jest w dużej mierze, zależne od prowadzonego trybu życia. Jednym z rodzajów cellulitu jest tzw. cellulit wodny. Czym jest? Jak go rozpoznać? Jakie są przyczyny jego powstawania? Jak zwalczyć cellulit wodny? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Czym jest cellulit wodny?

Cellulit wodny, jak już było wspomniane, jest rodzajem cellulitu, a za jego powstanie odpowiada zbyt duża ilość wody w organizmie. Cellulit wodny powstaje przede wszystkim dzięki niezdrowemu trybowi życia i złym nawykom. Jedynym plusem, jest możliwość szybkiego pozbycia się tego rodzaju cellulitu.

Cellulit wodny, jak go rozpoznać?

Cellulit wodny może pojawić się u kobiet, ale również u mężczyzn, nie ma znaczenia ich wiek czy figura. Cellulit wodny jest brzydką strukturą, która powstaje pod skórą, na skutek zbyt dużej ilości wody w organizmie, co ostatecznie wpływa negatywnie na przepływ limfy oraz krwi w tkankach występujących pod skórą. W komórkach tłuszczowych gromadzą się toksyny, a one same (komórki), zaczynają rozrastać się nieregularnie oraz zbyt intensywnie.

Jakie są przyczyny powstawanie tego rodzaju cellulitu?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, główną przyczyną jest nadmierna ilość wody w organizmie, która wzięła się z powodu złego trybu życia. Ostatecznie wszystko to prowadzi do bałaganu w gospodarce hormonalnej organizmu oraz zaburzeń w przepływie krwi. Nie tylko dieta ma znaczenie, ale również tryb naszego życia. Jeśli naszą pracę wykonujemy na siedząco, występowanie cellulitu wodnego u nas jest dużo bardziej prawdopodobne niż u osoby, która prowadzi aktywny tryb życia.

Jak walczyć z cellulitem wodnym?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest zmiana naszych nawyków żywieniowych. Odpowiednia dieta, np.: usunięcie z niej wszelkich fast foodów oraz soli, sprawi, że nasz organizm zacznie sam usuwać wodę ze swoich komórek, co doprowadzi do poprawy przepływu krwi i limfy. Równie ważne oprócz samej diety, jest regularne nawadnianie organizmu.

W zwalczaniu cellulitu wodnego, pomaga również szeroko rozumiana aktywność fizyczna. Bieganie, pływanie, czy jazda na rowerze, to tylko podstawowe czynności, które będą miały pozytywny wpływ na nasz organizm. Każde z nich wzmocni nasze mięśnie i pomoże zmniejszyć ilość występującej tkanki tłuszczowej.

Cellulit wodny, jako choroba cywilizacyjna.

Cellulit wodny przez wielu specjalistów jest nazywany, chorobą cywilizacyjną. Jeśli dostrzeżemy jego pojawienie się, jest to znak, że w naszym życiu muszą nastąpić zmiany żywieniowe oraz ruchowe. Przemyślane jedzenie oraz aktywność fizyczna jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Pamiętajmy, tylko aby w razie problemów z żywieniem, udać się do dietetyka, który pomoże dobrać nam optymalną liczbę kalorii dla naszego organizmu.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>