zweryfikowany

Cellinea na walkę w cellulitem – Opinie i Recenzja

Autor: Tomasz Jaworski zweryfikowany
Weryfikacja Karolina Jarząbek

Fakty w naszym serwisie są starannie sprawdzane przez każdego z naszych autorów. Informacje odnośnie faktów dokładnie badamy poprzez tematyczne badania naukowe odsiewając prawdopodobne komercyjne zabiegi.

Kategoria: Uroda | Zdrowie

Cellulit, czyli tzw. „pomarańczowa skórka” jest zmorą większości kobiet na świecie. Dotyka zarówno osoby młode, jak i kobiety w wieku dojrzałym. Bez znaczenia jest również rozmiar. Skutecznych metod w walce z pomarańczową skórką szukają zarówno szczupłe kobiety, jak i te o pełniejszych rozmiarach. Niestety, większość sposobów okazuje się bezskutecznych. Pomimo podejmowanych działań problem nadal pozostaje. Mamy jednak dobrą wiadomość. Walka z cellulitem jest trudna, ale nie niemożliwa. Rynek suplementów diety oferuje produkty, które mają pomóc w wygładzeniu skóry. Dziś przyjrzymy się jednemu z nich. Suplement diety Cellinea dedykowany jest kobietom, które zmagają się z uporczywym cellulitem. W poniższym artykule przyjrzymy się jego składowi, składnikom aktywnym, działaniu oraz sprawdzimy czy rzeczywiście jest tak skuteczny jak obiecuje producent. 

Cellulit – co to jest i jak powstaje? 

Cellulit, zwany medycznie lipodystrofią, oznacza nieprawidłowe rozpieszczenie tkanki tłuszczowej, prowadzące do zmian w tkance podskórnej. W zależności od stopnia oraz rodzaju cellulitu może on być widoczny gołym okiem lub dostrzegalny po ściśnięciu fałdu skóry. Objawia się nierówną strukturą skóry, widoczną w postaci charakterystycznych grudek. Najczęściej tworzy się na udach, pośladkach, brzuchu oraz ramionach. Jako przyczyny powstawania cellulitu wskazuje się:

 • nieprawidłową dietę bogatą szczególnie w nadmiar soli i cukru,
 • nadmierną masę ciała oraz duże wahania wagi,
 • małą aktywność fizyczną oraz siedzący tryb życia,
 • wady postawy,
 • palenie papierosów,
 • problemy hormonalne,
 • zbyt ciasne ubrania.

Obecnie wiemy jednak, że nawet wystrzegając się wyżej wymienionych rzeczy, cellulit i tak może się pojawić. Związane jest to z gospodarką hormonalną kobiet, a szczególnie z wydzielaniem estrogenów. Dlatego pomarańczowa skórka niemal nierozerwalnie związana jest z kobiecą naturą. Ze względów estetycznych wiele kobiet podejmuje próby pozbycia się cellulitu, wykorzystując przy tym różne metody dostępne na rynku.

Cellulit – jak się go pozbyć?

Sposobów na pozbycie się cellulitu jest wiele. W części przypadków wystarczy zmiana nawyków żywieniowych na lepsze, zwiększenie aktywności fizycznej, czy ustabilizowanie masy ciała. Jednak u większości kobiet takie działania mogą okazać się niewystarczające. Jak radzić sobie z uporczywym cellulitem? Wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje dedykowane zabiegi mające wygładzić skórę i pomóc w walce z cellulitem. Jednak takie rozwiązanie jest dość kosztowne i doraźne. Niestety efekt wygładzonej skóry utrzymuje się do momentu przerwania zabiegów. Najlepszym sposobem na walkę z pomarańczową skórką jest połączenie zdrowej diety, aktywności fizycznej i suplementów diety wspomagających walkę z cellulitem. Jednym z rekomendowanych wśród specjalistów jest Cellinea. Jak działa i jakie przynosi korzyści? 

Cellinea – skuteczny suplement diety w walce z cellulitem? 

Cellinea to wieloskładnikowy, roślinny suplement diety dla kobiet wspomagający walkę w uporczywym cellulitem. Dzięki unikalnej kompozycji składników uderza w pomarańczową skórkę od środka, bez konieczności korzystania z srogich zabiegów czy kosmetyków. Warto podkreślić, że jest to suplement diety, dlatego najlepsze efekty przynosi w połączeniu z racjonalną dietą i aktywnością fizyczną.

Cellinea – skład produktu

Jak już wiemy, Celinea jest naturalnym, roślinnym produktem w skład którego wchodzi jedynie 5 składników. Są to: zielona herbata, ekstrakt ze skrzypu polnego, ekstrakt z pestek winogron, wyciąg z morszczyny oraz ekstrakt z pokrzywy w zmiennych proporcjach.

Suplement diety dostępny jest w postaci kapsułek łatwych do połknięcia.

Działanie składników aktywnych

Cellinea swoje działanie zawdzięcza ekstraktom pochodzenia roślinnego, które działają na kilka różnych sposobów:

 • Zielona herbata – jest składnikiem obecnym w wielu suplementach diety wspomagających redukcję masy ciała. Dodatek zielonej herbaty ma za zadanie przyspieszenie metabolizmu oraz zwiększenie termogenezy, co skutkuje zwiększeniem wydatków energetycznych. W praktyce oznacza to, że wykonując codzienne czynności takie jak sprzątanie, spacery, ćwiczenia spalasz więcej kalorii, a tym samym tkankę tłusczzową. Dodatkowo, zielona herbata wspomaga usuwanie nadmiaru wody w organizmie, co również przekłada się na wygładzenie skóry.
 • Ekstrakt z pokrzywy – główną właściwością pokrzywy jest działanie moczopędne, przeciwzapalne oraz regulacja poziomu cukru we krwi, co bezpośrednio przekłada się na walkę z cellulitem. Pokrzywa wspomaga również usuwanie wody z organizmu, co ma szczególne znaczenie w cellulicie wodnym (spowodowany nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie).
 • Ekstrakt z pestek winogron – ma właściwości przeciwutleniające, redukujące cellulit, a także rozstępy. Główną zaletą stosowania jest wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz mikrokrążenia.
 • Ekstrakt ze skrzypu polnego – to roślina lecznicza, która zawiera wiele cennych witamin i składników mineralnych. Skrzyp polny słynie z tego, że rewitalizuje i reminalizuje skórę.
 • Wyciąg z morszczynu – jest źródłem witaminy C, a także soli jodu oraz potasu, które stymulują rozpad komórek tłuszczowych. Dodatkowo zawarta w morszczynie fukoidyna wspomaga syntezę kolagenu w skórze, co przyczynia się do zmniejszenia cellulitu oraz wzmocnienia i regeneracji skóry.

Cellinea – opis działania

Produkt Cellinea działa w bardzo złożony i wieloczynnikowy sposób, dzięki czemu jest jednym ze skuteczniejszych preparatów w walce z tzw. pomarańczową skórką. Efektywność jego działania wynika z:

 • zwiększenia przepływu krwi, co ma bezpośrednie przełożenie na tempo spalania podskórnej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo prawidłowa praca krwioobiegu zmniejsza ryzyko powstania stanów miażdżycowych, pajączków oraz zakrzepów.
 • rewitalizacji skóry. Cellinea dzięki swojemu działaniu nadaje jej zdrowy, świeży wygląd oraz sprawia, że staje się wygładzona i jędrniejsza w dotyku. Obecnie w składnikach preparatu witaminy A oraz E pozwalają na szybką regenerację tkanki oraz odżywienie i rewitalizację skóry.
 • przyspieszenia metabolizmu komórkowego, co nie tylko zwiększa tempo przemiany materii (szybsze spalanie tkanki tłuszczowej), ale również dodaje energii i sił do działania. Dzięki czemu wzrasta poziom witalności oraz energii życiowej stymulując organizm do działania. Po kilku tygodniach stosowania preparatu powinny być widoczne pierwsze efekty na skórze w postaci zmniejszenia ilości nieestetycznych grudek i wygładzenia skóry.

Pierwsze efekty stosowania suplementu zauważalne są, w zależności od dawki, po 3 – 8 tygodniach stosowania preparatu. Mowa tu oczywiście o cellulicie i wygładzeniu skóry, gdyż poprawa samopoczucia ma miejsce już po 2 – 5 dniach od momentu rozpoczęcia kuracji.

Jak stosować i przechowywać suplement diety Celinea?

Stosowanie suplementu diety najlepiej dopasować do swojego dobowego rytmu i trybu życia. Według wskazówek producenta należy przyjmować 1-2 tabletki dziennie, najlepiej do śniadania. Wskazana pora wynika z tego składniki obecne w posiłku oraz tabletce działają na siebie synergistycznie, lepiej się wchłaniają. Dodatkowo, ze względu na obecność substancji roślinnych dodających energii warto przyjmować tabletkę w pierwszej części dnia. Opcjonalnie zalecaną dawkę można rozłożyć na dwie pory dnia. Wówczas jedną kapsułkę spożywamy rano, natomiast drugą – wczesnym popołudniem. Należy pamiętać, że każdorazowe spożycie suplementu należy popić dużą ilością wody, co zagwarantuje optymalną rozpuszczalność oraz wchłanianie składników suplementu w przewodzie pokarmowym. Opakowanie zawiera 60 kapsułek, co w zależności od częstotliwości stosowania wystarcza na miesiąc, lub dwa.

 

Suplement diety Cellinea należy przechowywać w miejscu zaciemnionym, suchym i niedostępnym dla dzieci.

Cellinea – przeciwwskazania do stosowania

Przeciwwskazaniem do stosowania suplementu diety Celinea jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu. Dodatkowo do przeciwwskazań należą:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nadużywanie alkoholu,
 • niepełnoletność, zbyt niski wiek kobiety.

Warto zaznaczyć, że w produkcie Cellinea obecne są jedynie naturalne składniki roślinne, co zwiększa bezpieczeństwo stosowania preparatu. Natomiast jeśli pojawią się wątpliwości dotyczące stosowania suplementu diety, interakcji z innymi lekami, warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Do tej pory, nie odnotowano żadnych negatywnych opinii i skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem suplementu diety Cellinea.

Cellinea – opinie o produkcie 

Większość opinii pojawiających się w Internecie na temat suplementu diety Celinea to opinie pozytywny, w których kobiety okazują swoje zadowolenie ze stosowania produktu. Część z nich zauważyła całkowitą redukcję cellulitu, natomiast u części efekt polegał na znacznej redukcji pomarańczowej skórki. Opinie te pojawiały zarówno na stronach producenta, jak i stronach niezależnych sklepów internetowych posiadających w asortymencie ten produkt.

Wśród pozytywnych opinii na temat produktu znalazły się również te negatywne, które dotyczyły braku efektów. Co ważne, warto zaznaczyć, że efekty suplementacji często związane są z indywidualnymi predyspozycjami oraz obecnością dodatkowych elementów, takich jak dieta czy ruch.

 

Cellinea – cena, gdzie kupić?

Suplement diety Cellinea jest produktem dostępnym jedynie online. Oznacza to, że nie da się go kupić w aptekach czy sklepach stacjonarnych. Preparat najlepiej zamówić na stronie bezpośrednio producenta www.cellinea.pl, aby uniknąć potencjalnych podróbek lub preparatów niewiadomego pochodzenia. Nie zalecamy również kupowania suplementu diety od osób trzecich, ponieważ wówczas nie dostaniemy gwarancji, że produkt jest oryginalnie zapakowany i kompletny.

Cena opakowania jednostkowego to 229 zł. Producent oferuje również pakiet trzech produktów Cellinea za 459 zł, czyli o 228 zł mniej niż kupując osobne opakowania. Można zauważyć, że produkt jest jednym z droższych w swojej kategorii, jednak stosunek jakości do ceny usprawiedliwia taką wycenę.

 

Cellinea – ogólna ocena produktu

Biorąc pod uwagę wszystkie poruszone aspekty, suplement diety Cellinea jest w naszej ocenie produktem wartym zakupu. Bogaty, naturalny skład gwarantuje bezpieczeństwo stosowania, a dobór roślinnych składników aktywnych w szybki sposób może pomóc w uporaniu się z uciążliwym cellulitem. Dzięki stosowaniu tabletek można:

 • skutecznie przyspieszyć proces spalania tłuszczu, co jest korzystne nie tylko w kontekście redukcji cellulitu, ale również w procesie odchudzania,
 • cieszyć się promienną, wygładzoną i jędrną skórą bez efektu pomarańczowej skórki,
 • poczuć się pewniej i zyskać lepsze samopoczucie dzięki zwalczeniu kompleksów związanych z cellulitem,
 • uniknąć drogich i bolesnych zabiegów, takich jak np. liposukcja czy endermologia.

Dodatkowo ekstrakty roślinne zawarte w produkcie pomagają usunąć nadmiar wody z organizmu, znacznie poprawiają samopoczucie oraz poziom odczuwanej energii. Dzięki temu możesz cieszyć się nie tylko piękną i gładką skórą, ale również lekkością i gotowością do działania.

Tabletki wykazują się dużą skutecznością w walce z cellulitem o czym świadczy 97% zadowolonych kobiet, które zauważyły pierwsze efekty przyjmowania preparatu już po 6 – 8 tygodniach od rozpoczęcia kuracji. Ze względu na holistyczne działanie oraz naturalny skład, produkt rekomendowany jest wszystkim kobietom zmagającym się z uporczywym cellulitem.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Jakie są skutki uboczne stosowania preparatu? 

Do tej pory nie odnotowano negatywnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem suplementu diety Cellinea. Ze względu na swój naturalny skład produkt jest bezpieczny w stosowaniu, jednak wszystkie wątpliwości należy skonsultować z lekarzem.

2. Czy preparat dostępny jest na receptę? 

Nie, suplement diety Cellinea dostępny jest bez recepty. Możesz go kupić online, na stronie producenta www.cellinea.pl.

3. Czy stosowanie preparatu gwarantuje redukcję cellulitu? 

Stosowanie suplementu diety Cellinea jest jednym z kroków w walce z cellulitem. Z pewnością preparat przyspieszy ten proces, wspomoże organizm w walce z pomarańczową skórką oraz odżywi skórę, jednak należy pamiętać również o zdrowej, racjonalnej diecie oraz aktywności fizycznej. Takie połączenie gwarantuje najszybsze i najlepsze efekty.

 

 

 

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>