Kategorie

Dietetyk

Magda

Nazywam się Magda i z wykształcenia jestem dietetykiem. Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Ostrołęce w klasie biologiczno-chemicznej z rozszerzonym programem promocji zdrowia, gdzie uczestniczyłam regularnie w różnego rodzaju warsztatach, również prowadzonych przez dietetyków. To właśnie tam zrodziła się moja pasja do dietetyki, którą postanowiłam kontynuować na studiach. Po ukończeniu liceum dostałam się na wymarzony kierunek – dietetykę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wydziale Żywienia Człowieka, którą ukończyłam z wyróżnieniem. Już w trakcie studiów zdobywałam doświadczenie jako dietetyk – najpierw na wakacyjnych praktykach pomagając komponować jadłospisy dla kilku publicznych ośrodków zdrowia, a następnie założyłam własną działalność i układałam jadłospisy dla własnych klientów. Po zdobyciu tytułu magistra dietetyki zdecydowałam się dodatkowo ukończyć podyplomowe studia z psychodietetyki, przez cały czas rozwijając się i intensywnie pracując nad indywidualnymi dietami moich klientów. Posiadam szerokie doświadczenie w pracy z pacjentami w szpitalu jak i w gabinecie prywatnym.
Jestem Członkinią Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Towarzystwa Psychodietetyki, a także także absolwentką Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania.

Dietetyk sportowy

Tomasz

Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia, sportu i staram się łączyć moje pasje w życiu zawodowym, jak i osobistym. Przez ponad 10 lat trenowałem pływanie stylem klasycznym. Ukończyłem studia na kierunku Dietetyka na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, a następnie zdecydowałem się na specjalizację dietetyka sportowego, w związku z tym ukończyłem również studia podyplomowe Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie na Akademii Wychowania fizycznego w Warszawie. Studia podyplomowe pomogły mi zrozumieć zależności między odżywianiem, a kondycją ludzkich organizmów, co jest niezwykle istotne w przypadku sportowców. W trakcie studiów odbywałem praktyki w warszawskich szpitalach m.in. w Szpitalu MSWiA, gdzie zdobywałem doświadczenie praktyczne w zakresie dietetyki i układania jadłospisów pacjentom w różnych jednostkach chorobowych.
Na co dzień zajmuję się rozpisywaniem planów żywieniowych i treningowych, indywidualnymi konsultacjami, prowadzę treningi personalne, a także sam regularnie trenuję.
Regularnie dokształcam się i szkolę, biorąc m.in. udział w konferencjach organizowanych przez Instytut Żywności i Żywienia, Centrum Szkoleń WSR, IFFA.

Trenerka personalna

Lucyna

Jestem certyfikowaną trenerką personalną, instruktorką aqua fitness i fitness. Ukończyłam dwa kierunki – Sport oraz Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i w dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach, kursach i warsztatach. Sukcesywnie pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach poświęconych pracy z klientem. Pierwsze uprawnienia trenerskie otrzymałam 7 lat temu i od razu rozpoczęłam pracę na siłowni, układając indywidualne plany swoim podopiecznym. Moim głównym obszarem zainteresowań jest fizjoterapia sportowa – planuję rozpoczęcie studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu fizjoterapii. Moimi głównymi pasjami są wędrówki górskie, pływanie oraz podróże.

Dietetyk kliniczny

Ewelina

Nazywam się Ewelina i jestem dietetykiem klinicznym. Ukończyłam studia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, gdzie uzyskałam tytuł licencjata i magistra. Posiadam 6-letnie doświadczenie i specjalizuję się w dietoterapii zaburzeń żołądkowo-jelitowych, problemów skórnych, zaburzeń glikemii, chorób autoimmunologicznych, zaburzeń hormonalnych i niedoczynności tarczycy. Jestem pasjonatką zdrowego stylu życia. Interesuję się i wciąż pogłębiam wiedzę kliniczną, która dotyczy funkcjonalnego, całościowego podejścia do pacjenta i trapiących go chorób. Regularnie uczestniczę w dodatkowych szkoleniach z zakresu dietoterapii. Jestem wielką miłośniczką biegania na dystansie maratonu.


Treści w portalu Dietetyk.edu.pl

Treści w portalu Dietetyk.edu.pl udostępniane są wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych i nie stanowią porady medycznej.

Wszelkie informacje zawarte na stronie dietetyk.edu.pl są dostarczane wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza lub innego dostawcę usług zdrowotnych ani nie stanowią rekomendacji jakiegokolwiek określonego sposobu leczenia.

Żadna z informacji zawartych lub uzyskiwanych za pośrednictwem portalu Dietetyk.edu.pl nie ustanawia relacji lekarz-pacjent pomiędzy użytkownikiem niniejszej strony a jakąkolwiek osobą udzielającą informacji na Stronie internetowej, czy też pomiędzy użytkownikiem niniejszej strony a firmą portalem Dietetyk.edu.pl.

Żadna z informacji zawartych na Stronie internetowej nie ma na celu stawiania diagnozy, leczenia jakiegokolwiek pacjenta lub w inny sposób być wykorzystywana lub traktowana jako porada medyczna, opinia lekarska lub praktyka medyczna.

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego.

Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.

Żaden z autorów treści umieszczonych w portalu Dietetyk.edu.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za urazy osób lub szkody wyrządzone w mieniu, wynikłe ze stosowania jakiegokolwiek produktu, informacji, koncepcji lub instrukcji zawartych w materiałach udostępnionych użytkownikowi za pośrednictwem lub na Stronie internetowej.

Dane adresowe

Portal Edukacyjny Dietetyk.edu.pl

Reklama
ul. Księżycowa 76/3
01-495 Warszawa
E-mail: team@dietetyk.edu.pl
Tel. (22) 188 12 37

Wszystkie prawa zastrzeżone Dietetyk.edu.pl © 2022.